V sredo, 7. 2., smo na naši šoli izvedli prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, v čast Francetu Prešernu, našemu največjemu pesniku. Najprej smo nastopili pevke in pevci mladinskega pevskega zbora s slovensko himno. Nato je Eva Černelč, ki je povezovala celotno prireditev, prebrala besedilo o Prešernu, potem pa smo zapeli še ob kitarski spremljavi Julije Černelč pesem Vrba. Osmošolke in devetošolec so interpretirali nekaj Francetovih pesmi, zatem pa smo nastopile šestošolke z dramsko uprizoritvijo Himna soncu, ki sporoča, da si deževne dni lahko izboljšamo s pozitivnim razmišljanjem in s poezijo. Osmošolci so nato prebrali svoje avtorske pesmi, dve pesmi je zapel še otroški pevski zbor. Kulturno prireditev je zaključil gospod ravnatelj z recitacijo pesmi, ki se je spomni še iz osnovne šole.

Eva Juhart, 6. razred

Slika 1 of 4