Če ti denar ni služabnik, ti bo gospodar. Angleški pregovor

Med 18. in 24. marcem 2024 je potekal Svetovni teden izobraževanja o financah. Vsako leto se v tednu izobraževanja o financah po vsem svetu odvijajo različni dogodki na temo finančnega izobraževanja otrok in mladostnikov. Na naši šoli smo v ta namen učencem pripravili različne uganke, pregovore o denarju, matematične orehe in zgodovinsko raziskovalne  izzive. V šolski knjižnici jih je vsako jutro med 8. marcem in 4. aprilom pričakal nov izziv. Kdor je pravilno rešil deset različnih in starosti ustreznih izzivov, ga je ob zaključku v skrinji pričakalo presenečenje.
Učenci razredne stopnje so prav nestrpno pričakovali, kako se bodo morali lotiti naslednjega izziva, še bolj napeto so pričakovali kdaj skrinja ne bo več prazna in predvsem, kaj bo v njej.