V ponedeljek, 3. junija 2024, so se učenci 6. razreda (Nik Kunej, Živa Vračun, Vita Vračun, Ana Lupšina in Nela Knezić), ki obiskujejo nemški krožek, udeležili mednarodnega srečanja učencev nemškega jezika, ki je potekalo na Osnovni šoli Antuna Mihanovića Klanjec na Hrvaškem.  V sklopu eTwinning projekta »Deutsch macht Freunde« (slo. Z nemščino sklepamo prijateljstva)so se pod koordinatorstvom Sanje Kolman Čukac v Klanjcu zbrali učenci nemškega jezika slovenskih in hrvaških osnovnih šol, tj. Osnovne šole Pavla Štoosa Kraljevec na Sutli, Osnovne šole Lijepa naša Tuhelj, Osnovne šole Antuna Mihanovića Klanjec, Osnovne šole Vače in Osnovne šole Bistrica ob Sotli. Učenci so med šolskim letom v kratkih videoposnetkih v nemškem jeziku predstavljali sebe, svojo šolo in svoj kraj ter si pošiljali voščila, na srečanju pa so imeli poleg sklepanja novih poznanstev priložnost, da svoje jezikovne spretnosti preizkusijo še v živo. Učenci so najprej v nemškem jeziku na kratko predstavili značilnosti svoje šole in kraja, nato pa so drug drugega bolje spoznali s pomočjo igre hitrih vprašanj in odgovorov. Sledila je skupinska miselna igra »Escape room«, pri kateri so učenci s pomočjo mobilne aplikacije reševali črkovne uganke, na koncu pa so se preizkusili še v poznavanju besedišča. Srečanje se je zaključilo s kratkim sprehodom po mestu in obiskom Galerije Antuna Augustinčića.