“14. 9. 2022 smo šli petošolci na steklarsko delavnico. Na gradu Podsreda smo se razdelili v dve skupini. Ena skupina je prvo slikala po steklu, ena pa gledala gospoda, ki je izdeloval iz stekla. Delavnico sta imeli tudi dve gospe iz Šolskega centra Rogaška Slatina- Delavnice so mi bile zelo zanimive. Najbolj všeč mi je bila delavnica za izdelovanje iz stekla. Gospod nam je na koncu izdelal majhne bučke. Ko smo končali, smo se z avtobusom odpravili nazaj v šolo. Dan mi je bil zelo všeč.”

Živa Vračun

“Všeč mi je bilo, ko smo izdelovali iz stekla in to sami. Želel bi si, da bi še enkrat šli na grad. In rad bi, da bi še enkrat izdelovali bučke.”

Mitja Pišek

“Včeraj, v sredo, 14.9.2022, smo ob 9. uri odšli na steklarsko delavnico. Na gradu smo delali steklene bučke. Učiteljica nas je zaklenila v zapor. Tudi na steklo smo barvali. Videli smo, kako naredijo stekleno vazo. Bilo je zelo zanimivo. zabavala sem se in učila. Svoje izdelke smo odnesli domov.”

Ana Lupšina