V petek, 19. marca 2021, obeležujemo že 14. svetovni dan spanja, ki tokrat poteka pod sloganom »Urejeno spanje za zdravo prihodnost«. Svetovni dan poteka pod okriljem Svetovne zveze za spanje (WSS) in je mednarodno priznan dogodek ozaveščanja javnosti o prepoznavi spanja in njegovega pomembnega vpliva na naše zdravje. S skupnim prizadevanjem različnih partnerjev se trudimo, da bo pozornost širše javnosti in tematika spanja v slovenskem prostoru še bolj prepoznana.

Želimo si, da bi učitelji in starši spodbujali zdrav življenjski slog, ki naj vsebuje tudi upoštevanje priporočil zdravega spanja in hkrati sami dajali dober zgled. V priponki vam tako pošiljamo priporočila za otroke/mladino in odrasle (v velikosti A4 in A5), ki jih lahko obesite na vidna mesta ali jih posredujte staršem.

Letošnji slogan opozarja na osnovno človekovo potrebo po urejenem spanju. Poudarek temelji na izpostavljanju tega »stebra zdravja« in prednostih, ki jih takšno spanje prinaša za zdravo prihodnost.

Svetovni_dan_spanja_odrasli-2_A4

Svetovni-dan-spanja_otroci-2_A4