V četrtek, 5. 12. 2019, smo tudi na naši šoli uradno vstopili v veseli december. Z učenci 6.–9. razreda smo namreč izvedli božično-novoletne delavnice, katerih vsakoletni cilj je spodbujanje ustvarjalnosti in krepitev ročnih spretnosti. Rdeča nit letošnjega krašenja so bili trikotniki in krogi, ki v sebi nosijo veliko božične simbolike.

Po skupnem uvodnem predavanju, na katerem sta g. Franci Grobelšek in g. Stane Dragovan predstavila potek dela, so učenci dobili material ter odšli v matične učilnice. Tam so v tradicionalni beli barvi iz papirja izdelovali unikatne tridimenzionalne smrečice in krogle ter druge poljubne okraske, ki so jih nadgradili z barvnimi dodatki. Vsak oddelek je nato dobil vejo, ki jo je okrasil s svojimi izdelki, vse skupaj pa smo izobesili v jedilnico ter tako tudi na naši šoli pričarali praznično vzdušje.