V torek, 8. 10. 2019, so četrtošolci v okviru kulturnega dne obiskali grad Podsreda, kjer so spoznavali kulturno krajino Kozjanskega, še posebej tradicionalno kozjansko hišo. V predavanju z naslovom Hiša v parku so najprej iskali značilnosti kozjanske hiše, nato pa so v delavnici s čutili zaznavali prostor, elemente in tipične materiale za gradnjo.
V drugem delu našega ustvarjalnega dopoldneva so se v manjših skupinah zelo zagnano lotili najprej risanja tlorisa, nato pa izdelave lastne kozjanske hiše. Dvorišče gradu Podsreda je hitro postalo živahno gradbišče, kjer so učenci svoj načrt prikazali s pomočjo lesenih letvic. Na koncu so mladi arhitekti svoje delo na domiseln način predstavili sošolcem in tako polni novih spoznanj in izkušenj zaključili 1. letošnji kulturni dan.

Katja Kobe, prof.